26 Aralık 2013 Perşembe

ASB KÜLTÜR: Aşkın, Tutkunun, İhtirasın Festivali; TangaFest
Sevgili ASB okurları merhaba. Uzun süren bir ayrılıktan sonra blogumuzda yeni bir bölüm ile beraberiz. Sanatsal ve kültürel gelişmeleri takip edeceğimiz bu bölümümüzün adı ASB KÜLTÜR. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden, sizlerle paylaşacağımız ilk kültür aktivitemiz hakkında sevgili konuklarımız ile sohbete başlayalım.

Sunucu: Erman ve Eray beyler merhabalar, hoşgeldiniz.

Erman: Merhaba efendim.

Eray: Merhaba canım.

Sunucu: Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan Tangafest projesi ile ilgili neler söylemek istersiniz. Erman Bey, öncelikle proje sahibi olarak sizden alalım düşüncelerinizi.

Erman: Hay hay efendim. Tangafest'ten bahsetmeden önce bu festivali anlamak adına müsade ederseniz biraz felsefesinden bahsetmek istiyorum.

Sunucu: Pek tabii buyurun.

Erman: Efendim, tüm erkek okurlarımızın dimağlarında ve gönüllerinde yer etmiş, vazgeçilmezleri olmuş, adına şarkılar bestelenmiş, methiyeler düzülmüş, fiyat performans şampiyonu, kendisi küçük etkisi büyük olan, aşk, şehvet, ihtiras, tutku, testosteron ve libido abidesi nedir desem sizlere, aklınıza ilk ne gelir? Tabii ki Tanga...
İşte ben de bu noktadan yola çıkarak, bir bütünü en arzulu, en seksi ve en ateşli şekilde iki eşit parçaya ayıran bu nadide tekstil mühendisliği harikasına gereken saygıyı göstermemiz gerektiğini düşündüm ve kolları sıvadım.

Kollarımı sıvadıktan hemen sonra elime kalemi aldım ve gönlümden kağıda doğru şu dizeleri döktüm.

Bir Tangasın Sen...


Sen erkeğin mehtabısın, güneşisin,
Sen totonun vezgeçilmez bir eşisin,

Bir tangasın sen, iki lobu ayıran,
Dantelleriyle, yürekleri hoplatan,

Ruhum senin, aklım senin, beynim senin,
Yıllar geçse de, değişmez ki kalbi seksin,

Bir tangasın sen, iki lobu ayıran,
Dantelleriyle, yürekleri hoplatan,

La la la la la...

Aralara kaçıversek seninle biz,
Bir gün elbet göte gelir bu ipimiz,

Bir tangasın sen, iki lobu ayıran,
Dantelleriyle, yürekleri hoplatan...


Sunucu: Gerçekten inanılmaz, tüylerim diken diken oldu.

Erman: Gerçekten de öyle. Ben bile inanamadım okuyunca. Tanga kadar narin, tanga kadar zarif ve tanga kadar ince mısralar oluştuğunu gördüm kağıtta. Bir festival düzenlemeye ve bu şarkı eşliğinde kendimizden geçmeye karar verdim. Sonrasında Eray'ı arayarak bu tip bir organizasyon düzenleyip düzenleyemeyeceğimizi sordum. Kendisi de Lucifer Belediyesi'nin desteğini alarak bir hayalin gerçek olmasını sağladı. Bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine.

Eray: Estafurullah.

Erman: Eray Bey aslen tango eğitmenidir, bu yüzden temaya çok da uzak değil. Tango ve tanga unsurlarını sentezleyerek unutulmaz bir gece yaşatacak bizlere. Bu festivale özel olarak, hatıra olarak topladığım tangalardan oluşan bir koleksiyonu da katılımcılar ile paylaşacağım. Akıllardan silinmeyecek bir organizasyon olacağını düşünüyorum.

Sunucu: Gerçekten harika, peki bu organizasyona katılmak için gerekli şartlar nelerdir acaba Erman Bey?

Erman: Dilerseniz organizasyonun detaylarını Eray Bey den alalım.

Eray: Organizasyonumuza katılmak için 18 yaşından büyük bayan olmak, muhtarlıktan ikametgah örneği almak ve iç çamaşırı satan herhangi bir yerden siyah renk dışında bir tanga edinmek yeterli. Müracatların bizzat yapılması, yapılamaması halinde bir boy ve bir tangalı fotoğraf ile müracat edilmesi gerekli. Dans etmek isteyen arkadaşlar için temel seviye tango bilinmesi şart. Etmeyecekler arkadaşların ise tanga üzerine düşük bel pantolon giymeleri yeterli. Gecenin sonunda tangafest kraliçesi seçilecek olup kendisine altın tanga takdim edilecektir.

Erman: Sürpriz olacaktı ama söylemeden edemeyeceğim, Eray Bey organizasyon esnasında katılımcılar için yeni yayınlanan "30'lu Yaşlarıma Nes Kimi Taşıdım?" adlı kitabını imzalayacak. Bunun müjdesini de vermiş olalım.

Sunucu: Gerçekten de unutulmayacak bir organizasyon gibi görünüyor. Geldiğiniz için çok teşekkürler. Erman ve Eray Beyler bugün bizlerleydi sevgili okurlar. Bursa Suare'de 31 Aralık gecesi saat 10 da başlayacak olan bu kültürel aktiviteye katılmak için acele edin, çünkü kontenjan sınırlı sayıda.

Erman: Biz teşekkür ederiz, herkese tangalı günler.

Eray: Tangayla kalın. 

Bitiş fon müziği: Tanga de Janeiro...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails