12 Aralık 2009 Cumartesi

DISCOVERMAN CHANNEL -BELGESEL- İ.T.Ü. Makina Fakültesi Canlıları


Sevgili okurlarım, hepinize merhabalar. Uzunca bir aradan sonra, bilimin ışığında geçireceğimiz dakikalarda öğreneceklerinize, kah çok şaşıracak, kah çok içerleyeceksiniz, endişelenmeyin. Bugünkü incelememize konu olan canlılar I.T.U. Makina Fakültesinde yaşamaktalar. Sizin için bu çok tehlikeli şartlarda oluşturduğumuz belgeseli tamamlamamız tam iki sene sürdü, ama değdi. Dilerseniz edindiğimiz bilgilerle yolunuzu kilowatt mertebesinde aydınlatmaya başlayalım.

Mechanicus Engineeria(Mecheng)

I.T.U. Makina Fakültesinde en çok rastlanan canlı türüdür. Her tarafta onlarcasına rastlayabilirsiniz. Genel olarak koloniler halinde dolaşmayı sever, birlikte yer, birlikte içerler. Bu türde dişi sayısı çok azdır ve bu yüzden fakültedeki en tehlikeli canlı grubudur. Dişi grubu sadece ve sadece Kraliçe Mecheng'lerden oluşur ve çok kıymetlidirler. Kraliçe Mecheng sınıftan çıkarken,işçi mechenglerin adeta istilasına uğrar. Ona dokunabilmek için büyük çaba gösteren işçi mechenglerin çoğu ne yazık ki amaçlarına ulaşamadan, onu gözden kaybederler. Diğer canlı türlerindeki dişilere de büyük ilgi gösteren işçi mechengler ne yazık ki bekledikleri ilgiyi bulamamaktan çok şikayet ederler. Hepsi mezun olunca herşeyin değişeceğini sanmaktadır, fakat o testosteron seviyesine ulaştıktan sonra ne yazık ki dişilere hitap etmek artık çok zordur. Boş vakitlerini langırt, bilardo ve pinpon oynayarak geçiren işçi mechengler, sevindikleri zaman çıkardıkları acaip seslerle dişilere kur yapmaya çalışsalar da, dişiler bu sesler sonrası kendilerinden daha da çok uzaklaşmaktadırlar. Sigara, alkol, ve yemek üçgeninde kısa paslarla sonuca gitmeye çalışan işçi mechengler, bütün çabalarına rağmen ne yazık ki gün içerisinde en çok Mert Fotokopi İşletmecisi Volkan Ergül'ü görmektedir. Orta ve arka bahçede, sayıları 5 ila 10 arasında değişen mechenglerden oluşan çembererle çıktıkları avlarda oldukça başarısız olduklarını bilmelerine rağmen denemeye devam etmeleri, doğanın onlara oynadığı bir oyun olmaktan öteye geçemez. Sonuç; sigara kokan bir bünye, dökülen saçlar, feri gitmiş gözler ve içerisinde milyonlarca bakteriyei barındıran bir sakal.

Manufacturis Engineeria(Manufeng)

Manufengler, sayıları açısından fakültedeki en büyük ikinci topluluktur.Mechenglerle birçok ortak yönleri ve benzeşmeleri vardır. Kolonide hatırı sayılır sayıda dişi manufengler bulunması kendilerine güvenleri açısından itici bir güç olmaktadır. Mechenglerden ayrıldıkları en önemli husus bu noktadadır. Dişili erkekli gruplar kurup, etkinlikler düzenleyip, fakültenin çeşitli noktalarında diğer canlı türlerine üstünlüklerini kanıtlamaya çalışmaktadırlar. Fakat bu sadece ve sadece mechengler üzerinde etkili olmakta, diğer canlı türlerinin umrunda bile olmamaktadır. Manufengler mechenglere göre daha soğuk ve itici bir topluluktur. İşçi Mechenglerin arasındaki samimiyet, manufenglerde yoktur. Tam olarak kanıtlanmamakla birlikte, manufengler sayıca az olmaları yüzünden böyle bir psikolojiye girmektedirler diye düşünüyoruz. Birbirlerine mesafeli yaklaşan manufengler kendi içlerinde kurdukları irili ufaklı gruplarla yaşamlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar. Sadece ve sadece sınav zamanları koloni olarak bir araya gelen manufengler, köprüyü geçene kadar birbirlerini seviyor gibi yapmakta, sınav sonrası kendi gruplarına dönüp yaşamlarına devam etmektedirler. Mechengler gibi boş zamanlarında aynı aktivitelerle uğraşan manufengler, bu aktiviteleri dişili-erkekli yapabildikleri için, mechengler tarafından esefle kınanırlar. Sonuç; erkekler açısından, sigara kokan bir bünye, dökülen saçlar, feri gitmiş gözler ve içerisinde milyonlarca bakteriyi barındıran bir sakal yanında, dişiler açısından fönsüz dağınık saçlar, makyajsız ve yataktan kalkmış bir ifade, dişilikten uzak hal hareket ve kıyafetler.

Textilis Engineeria (Texeng)

Texengler fakültede çok özel bir yere sahip içincü büyük topluluktur. Dişi sayısının erkek sayısından fazla olduğu texenglerde erkek texengler hayatlarının en güzel zaman dilimini burada geçirmektedir. İkili ilişkiler ve dişi ruhuna hitap konularında mechengler ve manufenglere göre açıkara önde olan texenglerin tek handikapı testosteron seviyelerinde yaşayabilecekleri olası bir düşüştür. Texengler mecheng ve manufenglere göre daha özerk bir topluluktur. Birbirlerine bağlılıkları mechengler ile manufengler arası bir noktadadır. Dedikodunun hat safhada olduğu texeng kolonisinde hayat diğer kolonilere göre daha aksiyonlu ve zevklidir. Texeng dişileri fakültede "mühendis eş" isteyen diğer kolonilerin favorileridir. Manufeng dişilerinden daha bakımlı ve daha dişilerdir. Texeng erkekleri de sosyal hayatın daha bir içerisinde olduklarından fakültede kendilerine en çok güvenen erkek topluluğunu oluşturmaktadırlar. Kıyafetlerine ve kişisel bakımlarına daha çok özen göstermekte, sarmısak ve soğanla minimum ilişki kurmaktadırlar. Diğer kolonilerle aynı aktiviteleri sergileyen texengler, daha "cool" takılmakta ve diğer kolonilerle ilişki kurmaya neden görmemektedir. Sonuç: dedikodu zevki , yalan rüzgarı, sosyal hayat, geç dökülen saçlar, ferli gözler, mutlu beraberlikler.

Fashionellum Designeria(Fashides)

Fashidesler fakültedeki en küçük ve en zengin canlı topluluğu olmakla beraber, mecheng, manufeng ve texeng erkeklerini baştan çıkaran yegane dişi topluluğudur. Tamamı dişilerden oluşan fashidesler kendilerine gösterdikleri özen ve bakımla diğer topluluk dişilerinden açıkara öndedirler. Bunun sonucu olarak diğer topluluk erkeklerine prim tanımayan, özgüvenleri tam ve bununla beraber popoları havada canlılardır. Vücut kremi, nemlendiriciler, makyaj ürünleri ve parfüm kullanımı açısından zengin bir yelpazaye sahip fashidesler, arada sırada kıyafetlerinde uç noktalarda gezinip tepki çekseler de, genelde fakülte içerisinde Nişantaşı, Bebek, Şaşkınbakkal ve Caddebostan havası estirmektedir. Bilhassa yaz aylarında görmeye doyamayacağınız fashidesler, fakültedeki konsantrasyonu bozmakta, not ortalamalarını düşürmektedir. Genelde gruplar halinde takılan fashidesler, haliyle fakültede fazla zaman geçirmemekte, az sayıda "dünyada olduklarını düşünenler" ise diğer kolonilerle kaynaşmaktadırlar. Diğer kolonilerin erkeklerinin maddi ve manevi ilişki kurmakta güçlük çektiği fashidesler, diğer koloni dişileri tarafından haliyle kıskanılmaktadırlar. Yüksek dozajda dedikodunun kol gezdiği fashides kolonisinde en büyük ihtiyaç erkek fashideslerden başkası değildir. Sonuç: partiler, yurtdışı seyehatleri, üst sınıf otomobiller, Absolut ve Louis Vuitton.

Bir dahaki belgeselimizde görüşmek üzere sevgili okurlarım. Bilginin ışığında bronzlaşmanız dileğiyle. Esen Kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails