26 Ekim 2009 Pazartesi

DISCOVERMAN CHANNEL -ARAŞTIRMA- : Dağınık Yaşam Sanatı


Sevgili Ablog Sublog Blog okurları, yepyeni ve bir o kadar da faydalı bir araştırma ile Discoverman Channel'da tekrar karşınızdayım. Bugünkü araştırma konumuz "dağınık yaşam". Birçok yönden ele alacağımız konumuz, özellikle üniversite öğrencilerini ve "üniversite öğrencisi haliyet-i ruhiyesini " üzerinden atamayan okuyucularım için birebir. "Paragraf başı, çek çek, bizim halayı" diyoruz derhal.

Dağınık yaşam, özünde kişilik yansıması olarak algılansa da, esasında psikolojiye bağlı bir yaşam biçimidir. Bu yaşam biçimi, dışarıdan bakıldığında gayet kolay, eline geçeni atma ve bulduğun boşluğa tıkma şeklinde görülse de esasında, ahenkli bir biçimde yaşanması, yüksek tecrübe, yüksek IQ, yüksek fiziksel denge(ayakta kalabilme ve jenga ustalığı)ve isyankar bir ruh gerektiren, hayli zor ve meşakkatli bir yaşam biçimidir. O yüzdendir ki bu incelememizde "sanat" olarak ele almaktayız.

Konu üzerinde her zamanki gibi başlangıç noktası olarak kendimi almış olmam, bizi sonuca daha hızlı ve anlaşılır bir şekilde götürecek kanısındayım sevgili okurlarım. Tam bu noktada şahsi yaşam alanımdan bir bölüm göstermek suretiyle konuya derinlemesine nüfuz etmek istiyorum. İşte gardolabımın sınır tanımayan yayılımcı politikasından bir kesit.


Görüldüğü üzere bu hengamenin içerisinden istediğim kıyafet kombinasyonuna ulaşma olasılığım matematiksel boyutta incelendiğinde gayet düşük ve uzun süreler alacak gibi görünüyor. Discoverman Channel'da hiçbirşeyin aslında göründüğü gibi olmadığı gerçeğiyle yüzleşmeye hazır olun. Çünkü, örnek olarak, arzuladığım kot-tişört ikilisine ulaşmam sadece 30 sn sürmekte. Evet yanlış duymadınız sadece 30 sn.

Bir diğer kesitte ise bilgisayar ve çalışma masası olarak hizmetimde olan garip mobilyanın üzerindeki, parça adedi olarak gelinlik bir kızın çeyizinden daha fazla olan yığında, usb flash diskimi bulmam sadece ve sadece 10sn'mi almakta.


Son kesidimizde ise universal(her amaca hitap eden) masamsı ahşap bileşimi görmekteyiz. Bu zeminde ise şarjlı ve 1000mah gücündeki kumanda pillerimin yerini 5sn'den az bir sürede tespit edebilmekteyim.


Peki söz konusu tespitler nasıl oluyor da bu kadar kısa zaman aralıklarında gerçekleşiyor? İşte uzun araştırmalar neticesinde ulaştığımız, sorumuzun yanıtı.

1) Yüksek hassasiyette, kumaş bilgisi yüklü eller:

Aranan giysinin yerini, görmeme sureti ile sadece kumaşına dokunarak hissetme yolu ile tespit. Uzun yıllar süren deneme yanılmalar yoluyla kazanılabilen paha biçilmez tecrübe altyapısı gerektirir.

Ex:
-Bugün şu 60 liraya aldığım siyah keten gömleğimi giyeyim ya, evet evet...
-Hmm yok bu değil(ele gelen ilk benzer kumaş), bu %55 keten % 45 pamuk olan, nerde ya bu?
-Heh(doğru gömlek ele gelir) yakaladım seni köpek en alta girmiş.

2) Yüksek IQ ve mega hafıza:

Aranan zımbırtının bir önceki kullanımdan sonra neyin altına, yanına veya sağına,soluna sokulduğunun belleğe fiziksel kaydı. Çağırışım yapabilecek kelimeler ile takviye hatırlama performansı.

Ex 1:
-Fotoğraf makinesinin usb kablosunu nereye koymuştum ben ya?
-Hangi şarkıyı atamıştım ben ona hmm?Heh, "everready 9 canlı pil everready kullan everready"...
-Tamam hatırladım, pil şarj makinesiyle duvarın arasına sokmuştum sarıp.
-İşte burdasın benim minik kobram.

Ex 2:
-Allah kahretsin ya 35 almışım vizeden, ulan en az 60'lık kağıt verdim, yeter be!!(windows 7 cd'sini fırlatır)
-Nereye gitti lan cd?Gardropun yanına girmiş, he iyi orda örümcek vardı, örümcek adamdan hatırlarım bir daha lazım olunca.

3) Yüksek Fiziksel Denge

Gece çişe kalkıldığında karanlıkta hareket edebilme ve yaşamı idam ettirebilme özelliği. Bunun yanında aradan çekilen bir zımbırtının diğerlerinin yerini değiştirmemesi kuralına sadakatli yaklaşım.

Ex 1:
-Off bir çiş edeyim ya, uykudan uyandırdı ne mesaneymiş grizu gibi.
-Hass.ktir(yerdeki oyun koluna basar)!
-(duvardaki kabloya tutunarak ayakta kalır)Neyse ki kablolu tv almışım ya, bir de uydu daha iyi diyorlar.Kablosunun kesit kalınlığına kurban halat gibi mübarek, helikopterden ip sallasalar bu kadar makbule geçerdi.

Ex 2:
-Erman oğlum hadi ya başarabilirsin yapmadığın şey değil.(ders kitapları ve pc parçalarından oluşan yığının arasından vize zamanı termodinamik kitabını çekerken)
-Evet, evet...Sakin...
-Oh be!(hiç bir şey yer değiştirmez) Nasıl bir strestir bu ya, bir gün keseceğim kırmızı kabloyu yok edeceğim apartmanı o olucak.

Gördüğünüz üzere sevgili okurlar, dağınık yaşam, sanılanın aksine simplex değil gayet de komplex bir yaşam biçimi. Yaşam alanlarını bir gergedan da pekala dağıtabilir ama ne yazık ki bu kadar ahenkli ve huşu içersinde yaşamını sürdüremez. O yüzden her "ben dağınığım" diyeni babanız sanmayın, isyankar duruşuna prim tanımayın. Son olarak aklınızdan şunu da çıkarmayın sevgili okurlarım; Discoverman Channel araştırmaları, 100 mumluk ampul gibi, yolunuzu aydınlatmaya devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails