16 Ağustos 2009 Pazar

ÜMRANİYE FASHION WEEK

Bu haber de modayı yakından takip eden okurlarım için. Ümraniye Fashion Week, dün sabah Şerünnisa Gül'ün ve Enine Erdoğan'ın katılımıylarıyla start aldı. Birbirinden iddialı modellerle açılışı yapılan organizasyona ilgi büyüktü. En ilginci ise, bugün itibariyle bir çok tasarıma, İstanbul'un çeşitli semtlerinde rastlamak mümkündü. Sizin için seçtiğimiz olağanüstü kombinasyonlara göz atalım isterseniz sevgili okurlar.

"Kırmızı başlıklı kız" adlı bu tasarım, kırmızı ve siyah rengin ağırlıkta olduğu, ilk bakışta çizmelerin göze batmayı bırak, adeta saplanmakta ısrar ettiği bir kombinasyondan ibaret. Çuvalımsı çanta ve hakikaten yırtılmış imajı veren yırtmaçlı etek, dikkat çeken diğer detaylar arasında. Allah muhafaza.

"Japon Güneşi" adlı bu muhteşem dizaynı, sırtındaki güneş ile aynı renkte türban, farklı renkte converse, artı kısa paça kot ile kullanan bu genç kızımız, plaj çantası ile de güzelliğine güzellik katmış. Evlerden ırak.

İşte çok iddialı ve taşıması zor bir model. İnsan içine çıkmanın üst düzey medeni cesaret istediği modelimizde, renk skalasındaki bir çok renk mevcut. "I like to move it" konseptinin yakalandığı bol çiçekli bir pantolon ve "David Beckham" tarzı, feminen, çift çizgili bir montun olağanüstü bileşimi. Verilmiş sadakası olanların endişelenmesi yersiz.
"Güney Afrika Rüzgarı" adlı bu tasarım ise, vücut hatlarının belli olmasını istemeyen bayanlar için. Tül bir etekle hareketlenen bileşim, gökkuşağının tüm renkleriyle dans eden türban, ve tüm tasarımdan aykırı, "at .ikine kelebek konmuş" dedirten converse'ler ile bu sonbaharın gözdesi olacak gibi. Şeytan kulağına kurşun.Bu iki sıradışı tasarım ise, rocker bayanlar için misina ile özenle dikilmiş ve zor koşullara dayanıklıklılığı ile vazgeçilmeziniz olacak. Rahat hareket kabiliyeti ve raydan çıkmışlığı, sizi ilk görüşte cezbedecek, ve sevdiğiniz erkeğin kabesi yapacaktır. Gece görsem ayet-el kürsü okurum.

Moda haftasının ilk gününde en çok ilgi çeken tasarım ise, Nurbanu Tekstil'den geldi. "Grekoromen" adlı bu tasarımda neredeyse yok yok. Gerektiğinde mini etek, gerektiğinde uzun etek, gerektiğinde güreş forması ve balerin kostümü olabilen bu özel dizayn, Ümraniye'lilerin tezahüratları eşliğinde sergilendi. Karşılaşmamak için oruç tutalım, fitre, zekat verelim.

Şüphesiz en ilginç tasarımın sahibi Fetullah Gömen tekstildi sevgili okurlar. Ninjalar ve ninja adayları için özel olarak dizayn edilmiş bu model su tutmadığından, hem karada hem de suda kullanılabiliyor. Alışıla gelmiş siyah rengin dışında, pembe ve mavi renkler ile hareketlilik sağlanmış. Yakından görmek nasip olmasın.

En çok beğendiğim tasarımı ise en sona sakladım sevgili okurlar. Mor tonların ağırlıkta olduğu, "Altı kaval üstü şeşhane" ismindeki bu tasarım, "göster ama elletme" mantığıyla yaratılmış. Vücutta açıkta bırakılan iki bölge olan yüz ve bel bölgesi, beylerin ilgisini yoğunlaştıracağı kısımlar. Özellikle bel bölgesinden, "ben de buradayım" diye bağıran "g-string" sektörde çok konuşulacağanın sinyallerini veriyor. Görenler kurşun döktürsün, tülbentin altında metin olsun.

Ümraniye Fashion Week... Modanın kalbi burada atıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails